Pregătiri pentru bâlciul anual din comuna Lespezi. Primăria din localitate promite două zile de distracție, în perioada 19-20 iulie.
Tradiționalul bâlci de Sfântul Ilie continuă să atragă lumea, cu toate că nu mai este ceea ce a fost odinioară, din spusele celor bătrâni. Sâmbătătă, 19 iulie, începând cu ora 19.00, va avea loc un program artistic cu artiști din comună.
Duminică, 20 iulie, începând cu ora 17.00, pe scena amplasată în piața Lespezi vor urca: Fuego, De Marco, Aurel Moldoveanu, Nemuritorii, Mario Buzoianu și Kronos. La final va avea loc un grandios foc de artificii. Evenimentu este organizat de Primăria și Consiliul Local Lespezi.

Citeste și: {loadposition articlescategoryload}


