Președintele PSD a venit cu primele critice adresate proiectului „România Educată”. Marcel Ciolacu a subliniat că în Parlament legile educației vor fi îmbunătățite de PSD.
Marcel Ciolacu este la primele critici față de România Educată FOTO Inquam Photos
Președintele PSD și-a început discursul prin a vorbi despre perioada pandemiei. „Voi ați fost cei mai afectați de pandemie. Doi ani care vi s-au luat cei mai frumoși ani: anii de la școală, întâlnirile cu colegii, glumele. Ați încercat online-ul, care categoric nu a asigurat învățământul pe care ni l-am dorit cu toții la nivelul așteptat. Nu taotă lumea avea internet. Telefonul nu este ca să înveți pe el. Telefonul este ca să-ți iei informații, să comunici, să intri pe Tik Tok, să faci glume cu colegii. Școala este locul în care trebuie să înveți”, a precizat Ciolacu.
Treptat, șeful PSD a început să trimită săgeți către proiectul de suflet al președintelui, după cum a subliniat în repetate rânduri Klaus Iohannis. „Avem acest proiect,
» Citește continuarea pe pagina autorului


