
Sportivul Pahome Ștefan Luca, inițiatorul proiectului „STOP ECRANELOR”, dă startul unei noi ediții spectaculoase, menite să înlocuiască timpul petrecut în fața ecranelor cu bucuria mișcării reale. Evenimentul va avea loc pe 17 mai, pe terenul de sport al Școlii Heci, între orele 16:00 și 18:00.Obiectivul central al acestui eveniment, construit cu pasiune și implicare, este acela de a le oferi celor mici o experiență educativă și memorabilă. Într-o lume tot mai digitalizată, echipa organizatoare își propune să aducă copiii mai aproape de terenul de sport, de spiritul de echipă și de plăcerea jocului în aer liber.
”Eu sunt Pahome Ștefan Luca , inițiatorul proiectului STOP ECRANELOR, iar împreună cu echipa mea ne pregătim intens pentru o nouă ediție a acestui proiect special, creat din dorința de a aduce copiii mai aproape de mișcare, sport și bucuria jocului real! Acest proiect este construit cu suflet, muncă și multă pasiune, iar obiectivul nostru este simplu: să oferim copiilor o experiență frumoasă, activă și educativă, departe de ecrane și mai aproape de sport și prietenie.Alături de stafful meu, pregătim fiecare detaliu pentru ca această ediție să fie una mai organizată, mai dinamică și mai spectaculoasă decât cele anterioare. Ne dorim ca fiecare copil participant să trăiască o zi de neuitat, plină de energie, emoții pozitive și distracție.
În cadrul evenimentului vor fi organizate: trasee aplicative sportive (viteză, coordonare, îndemânare)
– ateliere interactive de fotbal și mișcare
– jocuri de echipă și activități distractive
– provocări sportive și momente de fair-play
– exerciții menite să dezvolte spiritul de echipă și încrederea
Fiecare copil va fi implicat activ, va învăța lucruri noi, se va distra și va simți adevăratul spirit al sportului.
Ca de fiecare dată, ne asigurăm că toți copiii sunt bine hidratați pe tot parcursul activităților.
La finalul evenimentului, fiecare copil va primi o surpriză dulce oferită de echipa noastră, iar toți participanții vor fi premiați cu o medalie personalizată, ca simbol al implicării, efortului și participării lor .
În plus, vom organiza și o tombolă cu premii speciale, unde copiii vor avea șansa să câștige surprize frumoase.
SURPRIZĂ SPECIALĂ: la această ediție va fi prezent un jucător din SuperLiga, iar evenimentul va fi reprezentat și de presă, ceea ce face această zi și mai importantă și mai memorabilă pentru toți participanții!
Va fi o zi plină de energie, sport, emoții, zâmbete și prietenie. Ne dorim ca fiecare copil să plece de acolo mai motivat, mai activ și mai fericit
Părinții sunt invitați să fie alături de noi, să își susțină copiii și să trăiască împreună cu ei această experiență frumoasă, pentru că doar împreună putem construi o generație mai sănătoasă și mai activă.
Mulțumim din suflet tuturor celor care ne susțin și cred în acest proiect:
Primăria Lespezi Lucian Marcu
Școala Profesională Lespezi Mihai Mihaela / Lili Zabulica / Constantin Ciolac
Asociația Sportivă Viitorul M.L.
Ozana – apă naturală
Ionut D Dumitru/ Albert Andrei
Rusu Darius – Atelier Forță
17 MAI
ORELE 16:00 – 18:00
PE TERENUL DE SPORT
DE LA ȘCOALA HECI
Vă așteptăm cu energie, distracție și mișcare!”


