
Echipa din Lespezi scrie istorie după ce a reușit să promoveze în Liga 3. Ieri după amiază jucătorii de la Siretul s-au impus în deplasarea de la Răcăciuni, scor 1-0.
În urma acestui rezultat, ei au câștigat barajul de promovare, 3-1 la general, în dauna celor de la Gauss. În meciul tur disputat săptămâna trecută la Pașcani echipa Siretul Lespezi s-a impus cu scorul de 2-1.
Rămâne de văzut dacă autoritățile locale din Lespezi vor reuși să susțină financiar echipa în Liga 3. Până la o decizie în acest sens nu ne rămâne decât să îi felicităm pe cei de la Siretul pentru performanța reușită.


