RCAST.NET
Sport

Pășcănean pe podium la Cupa Pionul la Șah

Tradițional turneu de șah desfășurat în perioada 15-16 mai la Adjud. Printre participanți s-a numărat și un reprezentant al Clubului CSM Pașcani, Silvestru Bejan, care la finalul celor 6 runde de concurs s-a clasat pe locul al II-lea, cu 3,5 puncte.

Concursul de șah a fost unul foarte disputat și echilibrat și de un bun nivel valoric, bucurându-se de participarea unor șahiști de la puternice cluburi din țară. Evenimentul aflat la a VI-a ediție s-a desfășurat în Sala de Sport a Municipiului Adjud.

Concursul a fost omologat de către Federația Română de Șah și Federația Internațională de Șah.

Menționăn că șahiștii pășcăneni vor participa în perioada 27-30 mai la Cupa orașului Bicaz , cât și la Cupa Pașcaniului la Șah care se va desfășura în perioada 18-20 iunie.