Spaimă mare trasă ieri noapte de o șoferiță din Brătești. Mașina în care se afla, a fost la un pas să ia foc din cauza unui scurtcircuit. Incidentul s-a produs în jurul orelor 23.05.
C. Isac, de 23 de ani, circula pe drumul dintre Stolniceni Prăjescu și Brătești la volanul unei autoutilitare marca VW. În timp ce se deplasa, femeia a simțit un miros de fum în interiorul mașinii. A oprit autoutilitara și a apelat serviciul 112 pentru a cere ajutorul pompierilor. Ajunși la fața locului aceștia au acționat rapid și au localizat zona de unde provenea fumul, fiind astfel eliminat riscul ca mașina să fie cuprinsă de flăcări. În urma incidentului au fost distruse elemente din cablu și plastic de la motor, o parte din bord și țapițeria mașinii.
Citește și: {loadposition articlescategoryload}


