NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Administrație

NewsPascani.com vă prezintă partidele politice înscrise la alegerile din acest an și lista candidaților pentru Consiliul Local în ordinea decisă

Șase partide politice au depus la Biroul Electoral Pașcani liste cu candidaturi pentru viitorul Consiliu Local și pentru Primăria Pașcani. Data limită de depunere a acestora este 26 aprilie 2016, ora 24.00.

 

NewsPascani.com amintește cele șase partide și candidații înscriși, respectiv: Marius Pintilie – PNL, Dumitru Pantazi – PSD, Sorin Olariu – PMP, Dermidie Niță – ALDE, Gelu Costăchescu – UNPR și Ioan Ailincăi – PSRO. În cursa pentru viitorul Consiliu Local se mai află și un candidat independent. Este vorba despre Dan Răuț.

Odată cu depunerea candidaturilor pentru CL partidele politice au stabilit și ordinea candidaților. Iată ordinea pe listă:  

Lista PNL pentru viitorul legislativ local este deschisă de candidatul la funcția de primar

Marius Pintilie după care continută cu  Sorin Năcuță (inginer), Eduard Conache (avocat), Mihaela Spiridon (profesor), Claudiu Bodoașcă (inginer), Alexandru Dandu (specialist în comunicare și relații publice), Andrei Rîznic (economist), Maria Timofte (medic), Ion Danu (antreprenor), Cristian Constantin (economist), Raluca Apostol (specialist în științe politice), Constantin Vorobăț (inginer), Constantin Nemțanu (jurist), Eugen Chiriac (inginer), Dan Zagan (inginer), Alexandru Marcu (inginer), Bogdan Agafiței (profesor), Cornelia Pantel (pensionar), Vasile Niță (pensionar), Ruxandra Filipescu (psiholog), Benone Amarii (merceolog), Andrei Vârcă (jurist), Marian Coștiug (broker) și Dan Matei (inginer).

La PMP lista este deschisă de candidatul la fotoliul de primar, Sorin Olariu, după care continuă cu Ștefan Ancuța (inginer), Luminița Crăciun (jurist), Carmen Văideanu (economist), Claudiu Grădinariu (pensionar), Florentina Bran (asistent medical), Ștefan Ungureanu (instalator), Bogdan Straciuc (maistru tâmplar), Ion Petrache (administrator), Sorin Alexa (tehnic mentenanță), Gabriela Jalba (inginer), Dorin Birica, Ionuț Andrieș (), Lavinia Andrieș (student), Andrei Balota (reprezentant depozit), Mihaela Ungureanu (asistent medical), Lăcrămioara Ancuța (confecționer textil), Mihai Rățoi și Simona Tufa (asistent medical).

Dumitru Pantazi se află în capul listei celor din PSD, după care urmează Ovidiu Bejinariu (inginer), Gabriela Nedelcu (director), Leonard Ursu (mediator), Vasile Haldan (economist), Adriana Dondaș (chimist), Liliana Perțu (director de îngrijiri), Codrin Toma (avocat), Vasile Avramiuc (profesor maistru), Ciprian Pintilie (diriginte poștal), Ionuț Prodan (administrator), Cosmin Ungureanu (agent vânzări), Marius Puțintelnicu (profesor), Ioan Irina (asistent medical), Cristian Menegon (meteorolog), Daniel Apostol (oficiant), Victor Nița (frizer), Andrei Bordianu (inginer în industria agro-alimentară), Vasile Droanță (electromecanic), Dorin Barcan, Ioana Berbece (inginer economist), Daniel Angheluș (electromecanic), Cristina Bugioeanu (economist), Andreea Anton (tehnician în activități economice).

ALDE deschide lista cu Dermidie Niță după care urmează Florin Mihai (economist), Petrică Cristea (administrator), Petru Preda (maistru), Dan Stratulat Dobreanu (economist), Daniel Ailenei (economist), Iuliana Costaș (economist), Constantin Pasaniuc (inginer), Mariana Ciornei (confecționer), Armando Axinia (inginer), Cătălina Lungu (consultant vânzări), Constantin Petrea (inginer), Monica Andrieș (gestionar), Constantin Costea (inginer), Costel Cucoș (tehnician), Antonel Codreanu (tehnician), Dorel Ifrim (șef coloană), Ioan Chiriac (pensionar), Cristinel Bârsan (conducător auto), Gheorghe Tudose (agent securitate), Cătălina Cantoriu (gestionar), Gheorghe Buculesei (administrator), Toma Bejan (gestionar), Marian Turcea (agent de securitate).

Penultimul partid înscris este UNPR. La Consiliul Local, lista este deschisă de Gelu Costăchescu, după care urmează Ștefan Voinea, Ciprian Florescu, Cătălin Graur, Andreea Buleu, Constantin Boureanu, Ciprian Soprovici, Ștefan Vatră, Constantin Spiridon, Gheorghe Chelaru, Georgel Damian, Ionut Doroftei, Olga Todoși, Maricica Gheorghică, Elena Iftimie, Iulian Tacu, Costel Ciocoiu, Vasile Niță, Costel Verdeș, Ion Rusu, Gelu Ursan, Petru Apetrechioaiei, Rodica Cluci și Florin Jipa.

Vom face publică lista candidaților PSRO, de îndată ce candidatul ne-o va transmite.

Candidat independent pentru o funcție de consilier este Dan Răuț. 

Citește și: {loadposition articlescategoryload}

loading...
Advertisements

Related posts

Grupul de inițiativă local anunță că cetățenii se vor strânge mâine la Primărie pentru a-i convinge pe aleșii locali să voteze împotriva ApaVital!

Răzvan Grecu

Secretarul UATM Pașcani pus în funcție! Dispoziția de numire a fost semnată de viceprimar

Marius Parteni

Prest Serv Apa va rezilia contractul cu Dytras. Constructorul spaniol va pierde cei 1.396.000 de euro garantați pentru finzalizarea lucrărilor la stația de epurare

Răzvan Grecu

Lasă un comentariu

* Comentând aici sunteți de acord cu stocare datelor dumneavoastră pe acest site