News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Sport

Liverpool cere anchetarea finalei UCL după ce meciul a fost întârziat peste 30 de minute din cauza „problemelor de securitate”

Echipa de fotbal engleză Liverpool a cerut o investigație în ce privește „problemele inacceptabile” cu care s-au confruntat fanii săi și care au dus la întârzierea meciului său cu Real Madrid, în finala UEFA Champions League, de sâmbătă seară, scrie BBC.

UEFA a amânat meciul cu mai mult de 30 de minute motivând că există „riscuri de securitate”. Meciul care a avut loc pe Stade de France, la Paris, nu a început până la ora 20:36 (ora de vară britanică), deși ar fi trebuit să înceapă la ora 20:00 (22:00 ora României).

Poliția a folosit inclusiv gaze lacrimogene împotriva unui număr mic de fani care a încercat să treacă peste barierele de securitate.

Ministrul sportului britanic, Nigel Huddleston, a scris pe Twitter: „Suntem foarte îngrijorați de scenele supărătoare de la Stade de France, de azi-noapte, și voi lucra împreună cu autoritățile competente pentru a afla ce s-a întâmplat și de ce”.

  

Andy Robertson care joacă fundaș-stânga la Liverpool a spus că felul în care a fost organizat meciul a fost „un haos”.

Poliția din Merseyside, care a avut ofițeri trimiși la Paris,

 » Citește continuarea pe pagina autorului

Related posts

Performanţa Juniorilor A1 de la CSM: Trofee importante pentru doi jucători. Iată lotul şi stafful tehnic

Marius Parteni

Expoziție de mașini tunate la competiția de orientare și îndemânare Moldova Motors Sport

Redacția

CSM Pașcani câștigă clar în fața A.S. Țuțora. Moldova Cristești pierde două puncte

Redacția
Încarcă...