Președintele României a transmis un mesaj românilor cu prilejul Crăciunului, Iohannis a a urat ca această sărbătoare să „lumineze sufletele, să ne inspire să îi ajutăm pe cei care au nevoie de sprijin”.
„Să întâmpinăm Nașterea Domnului cu bucurie și cu credință – bucuria de a-i simți aproape pe cei dragi și credința în forța mântuitoare a compasiunii și a solidarității.Spiritul acestor Sfinte Sărbători să ne lumineze sufletele, să ne inspire să îi ajutăm pe cei care au nevoie de sprijin și să ne aducă împreună, pentru că doar uniți suntem mai puternici. Crăciun fericit și multă sănătate, dragi români”, este mesajul președintelui Klaus Iohannis de Crăciun.
De asemenea, și premierul României a transmis un mesaj cu ocazia Crăciunului. Șeful executivului le dorește tuturor românilor să se bucure de ceea ce au realizat în plan personal, iar „împreună să avem încredere în viitor”.
„Sfânta sărbătoare a Nașterii Domnului nostru Iisus Hristos ne oferă, în aceste zile, toată bucuria momentelor petrecute împreună cu familia și toți cei dragi,
» Citește continuarea pe pagina autorului


