News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Național

Încă un mit fals despre vaccin. Arhiepiscopul Teodosie: Nici la gripă nu e bine să faci medicamentul clasic de gripă dacă ai alergie / Medic alergolog: În 99% din cazurile cu alergii se recomandă vaccinarea anti-Covid

Un medic alergolog consultat de G4Media.ro demontează cu argumente științifice susținerile Arhiepiscopului Tomisului, Teodosie, care a declarat că alergicii riscă dacă fac vaccinul și că ”trebuie să fim prudenți” și ”în consultare permanentă cu medicii și cu specialiștii”. Medicul alergolog, Nadia Onițiu Gherman, medic primar Alergologie și Imunologie Clinică, a declarat pentru G4Mediaro că acele cazuri în care există contraindicație la vaccin sunt extrem de rare. În Cluj, medicul a consultat sute de pacienți cu diverse alergii cărora le-a recomandat să se vaccineze anti-Covid.

Ce a declarat Arhiepiscopul Tomisului, Teodosie:

  • “Am ascultat doctori iscusiţi. Când aud un medic că vorbeşte cu mare interes îl ascult ca să nu rămân fără o luminare din partea medicilor care sunt specialişti şi cu adevărat vorbesc în cunoştinţă de cauză. Dar iată, am aflat de puţine zile, că dacă este cineva afectat de COVID şi în timpul acela face vaccinul, îi este fatal vaccinul. De aceea, trebuie să fim prudenţi. Sau unii care au anumite afecţiuni, cum este alergia. Nici la gripă nu e bine să faci medicamentul clasic de gripă dacă ai alergie. Şi iată nu suntem toţi la fel, de aceea trebuie să fim foarte prudenţi, dar să fim în consultare permanentă şi cu medicii şi cu specialiştii şi să se implice mai mult medicii,

 » Citește continuarea pe pagina autorului

Related posts

PSD a votat în unanimitate asumarea răspunderii privind pachetul de măsuri fiscale SURSE

Redacția

Range Rover Classic, transformat în vehicul electric

Redacția

Subaru Crosstrek 4Wild vine la București în premieră europeană

Redacția
Încarcă...