CFR Cluj a obținut doar un punct din primele trei meciuri disputate în grupele Conference League, dar Dan Petrescu a afirmat că este mulțumit de atitudinea jucătorilor săi. Chiar dacă AZ Alkmaar s-a impus cu 1-0 după un meci în care a avut ocaziile mai importante, antrenorul campioanei României consideră că echipa sa merita să obțină victoria.
“Sunt dezamăgit de rezultat, atât. Restul nu. Cred că meritam victoria, nici măcar egal. Repriza a doua a fost toată a noastră. Atitudinea a fost bună, a fost altceva faţă de ultimul meci. Un egal era cel puţin ce meritam.
Cred că aţi văzut ce echipă bună au. Din păcate am luat gol mult prea uşor. Acum e foarte greu să mai emitem pretenţii la calificare. Dacă făceam şi noi egal era încă deschisă (n.r. lupta).
Golul m-a supărat, pentru că n-avea voie să dea singur cu capul în careu. În repriza a doua cred că am avut un penalti, cred că a fost un henţ clar pe care nu l-am primit. Băieţii sigur sunt supăraţi acum,
» Citește continuarea pe pagina autorului


