Sport

CSM Paşcani – Ştiinţa Miroslava 1-2

Echipa locală de fotbal a pierdut meciul disputat astăzi, pe teren propriu, în compania formaţiei Ştiinţa Miroslava. Partida, considerată un derby al judeţului, s-a disputat pe un teren greu, din cauza condiţiilor meteorologice.

Scorul la pauză a fost egal, 0-0. Meciul s-a animat în a doua parte, în care jucătorii formaţiei oaspete au punctat de 2 ori. Spre finalul partidei, jucătorii ehipei CSM Paşcani au reaprins speranţele unui rezultat bun. Echipa a beneficiat de un penalty, în minutul 86, pe care mijlocaşul Călugărul l-a transformat. La aceeaşi fază, portarul oaspeţilor a fost eliminat, aşa că, pentru ultimile momente din meci, poarta a fost apărată de un jucător de câmp, de la Ştiinţa Miroslava, întrucât toate schimbările fuseseră epuizate.

CSM Paşcani rămâne după această etapă în zona locurilor 9-10, în timp ce formaţia Ştiinţa ocupă prima poziţie.