Marcel Bolos, Foto: Inquam Photos / George Calin
Marcel Boloș, ministrul Finanțelor, a anunțat pe pagina sa de Facebook faptul că a fost adoptată procedura pentru e-TVA. Între timp, OUG a apărut în Monitorul oficial. Contabilii s-au adunat pe pagina sa pentru a-i explica ce este greșit la proiectul adoptat fără o dezbatere publică reală, în câteva zile.
HotNews.ro a scris despre aceste lucruri zilele trecute:
Redăm mai jos o parte dintre comentariile de pe pagina Ministrului Marcel Boloș:
- „Este evident că nu ați lucrat în mediul privat și nu aveți nimic în comun cu economia reală. Cum să nu-ți dai seama că la nimeni nu o să iasă decontul de TVA precompletat cu evidența contabilă? Este suficient să ai un furnizor cu TVA la încasare, bonuri fiscale de combustibil.
- Înțeleg că între 20 și 25 a fiecărei luni trebuie sa fii apt.
» Citește continuarea pe pagina autorului


