RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Național

Cîţu şi-a anunţat demisia din fruntea PNL: Ce facem în acest moment, chiar dacă spunem că facem pentru stabilitate şi linişte, tocmai asta nu arată

„Aş fi vrut să îmi prezint demisia în faţa colegilor mei. Nu s-a putut, nu au fost acolo, aşa că doar am înregistrat-o la partid. Din acest moment am demisionat din funcţie”, a declarat Florin Cîţu, sâmbătă, în urma convocării unei şedinţe BEx a PNL, la care memrbii formaţiunii nu au fost prezenţi. 

Liderul demisionar al PNL, a mai decompletat: „Această şedinţă BEx este singura şedinţă statutară convocată în acest weekend. (…)Era o şansă pentru a le mulţumi că am lucrat împreună. (…) Din păcate nu am avut şansa să vorbesc cu colegii mei”.

„Suntem un partid la guvernare, lângă România este război, situaţia economică se deteriorează. (…) Ceea ce facem noi în acest moment, din păcate, chiar dacă spunem că o facem pentru stabilitate şi pentru linişte, din contra, tocmai asta nu arată, dar este o decizie şi colegii vor merge mai departe”, a mai spus preşedintele demisionar al PNL.

Florin Cîţu, a precizat, fiind întrebat dacă va demisiona şi din funcţia de preşedinte al Senatului, că acolo „sunt alte discuţii”, rămânând „de văzut ce se întâmplă şi acolo”. 

  

Demisia şefului PNL vine la doar şase luni de mandat, în contextul în care mai mulţi lideri ai formaţiunii i-au cerut să se retragă.

 » Citește continuarea pe pagina autorului

Related posts

Astăzi, la 20:00, fii martorul unor descoperiri arheologice extraordinare în noul sezon din „Comori pierdute ale Egiptului”. Toamna aceasta descoperă o nouă perspectivă asupra istoriei cu premierele de la National Geographic(P)

Redacția

Irina Meliță, vicepreședinte OAR: Derogările propuse în noul Cod al urbanismului ar putea reduce spaţiul verde din Bucureşti / ”Ne întoarcem la o situaţie de prin 2007”

Redacția

De unde vine praful din casă și cât de periculos este cu adevărat?

Redacția
Încarcă...