RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Social

Ceartă ”explozivă” între două surori din Blăgești. Locuință cuprinsă de flăcări

Pompierii pășcăneni au intervenit aseară în urma unui apel la 112, în suburbia Blăgești, pentru stingerea unui incendiu la o casă. Sesizarea a fost făcută de proprietară, o femeie de 50 de ani.

”Luni, 6 aprilie,  ora 18:45, Secția de Pompieri Pașcani a intervenit în suburbia Blăgești, municipiul Pașcani, pentru stingerea unui incendiu produs la o casă de locuit. Au ars aproximativ 6 metri pătrați de acoperiș din lemn cu învelitoare din tablă și 50 kg de materiale textile. Cauza probabilă de producere a incendiului a fost folosirea intenționată a sursei de aprindere pentru a genera incendiul”, conform unui comunicat de presă de la ISU Iași.

Între proprietara casei și sora sa, femeile locuind împreună, a avut loc un scandal. Cea din urmă i-a luat mai multe bunuri proprietarei, le-a scos afară și le-a dat foc, iar flăcările s-au extins la casă. Polițiștii sosiți la fața locului au deschis pe numele autoarei faptei, dosar penal pentru distrugere, prejudiciul fiind de aproximativ 1.500 lei.

Related posts

Ce înseamnă când visezi cutremur? Se anunţă schimbări majore

Redacția

Kaufland face angajari in Pascani

Redacția

Bătut cu parul a ajuns pe patul de spital

Răzvan Grecu
Încarcă...