Distracția s-a terminat pe patul de spital pentru un tânăr din localitatea Brătești. Duminică, 16 februarie, în jurul orei 23.00 Gheorghiță I. în vârstă de 24 de ani a fost bătut cu bestialitate, cu pumnii și picioarele, la o discotecă din localitatea Stolniceni Prăjescu.
Agresorii sunt doi tineri, dintre care unul minor, și au fost identificați de polițiști la scurt timp. Victima a fost transportată cu ambulanța la Spitalul Municipal Pașcani unde i s-a pus diagnosticul de traumatism cranio-cerebral, pierderea cunoștinței și hematom epicranian frontal. Poliția continuă cercetările pentru a stabili cu exactitate cum s-au petrecut faptele, iar pe numele agresorilor s-a deschis un dosar de cercetare penală.
Citește și: {loadposition articlescategoryload}


