RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
AdvertorialEconomie și afaceri

ANAF ia la verificat conturile influencerilor din Romania!

Inspectorii antifrauda vor să verifice dacă creatorii de continut își plătesc impozitele la stat pe banii pe care îi câștigă.

Unii dintre ei au venituri de peste 150 de milioane de lei.

Cel mai mult a câștigat un influencer care, în decurs de 5 ani, a avut venituri de peste 6 milioane de lei.

Toate aceste venituri trebuie declarate la ANAF prin declarația unică, în cazul în care veniturile sunt realizate în calitate persoană fizică.

  

https://telem.ro/anaf-ia-la-verificat-conturile-influencerilor-vor-sa-verifice-daca-isi-platesc-impozitele-la-stat-au-venituri-de-peste-150-de-milioane-de-lei/

Related posts

România și Irlanda, singurele țări în care turismul a scăzut, într-un an în care pe tot continentul a crescut

Redacția

2026 aduce o creștere a impozitelor locale în toată țara

Redacția

”AutoBuzdul lui Morar” vrea să oprească la Pașcani. Un super concert ar putea avea loc la finalul lunii iunie

Răzvan Grecu
Încarcă...