News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Administrație

A început refacerea marcajelor rutiere din Pașcani

Primăria Pașcani a demarat lucrările de refacere a marcajelor rutiere. Muncitorii și utilajele și-au făcut apariția la primele ore, pe strada Ștefan cel Mare, unde au refăcut trecerile de pietoni.

Conform viceprimarului Vasile Axinte, astăzi muncitorii se vor afla în zona centrală a municipiului unde vor reface marcajele pentru trecerile de pietoni cât și a locurilor de parcare.

Zilele următoare, se va începe și vopsirea longitudinală a străzilor ce nu sunt incluse într-un program de reabilitare, cum sunt străzile din Programul Integrat de Dezvoltare Urbană sau cele pentru care administrația locală a împrumutat bani de la o bancă pentru a fi asfaltate.

  

”În primul rând facem marcajele la trecerile de pietoni și apoi marcaje longitudinale pe străzile pe care nu se toarnă covor asfaltic,” ne-a declarat Vasile Axinte, viceprimarul municipiului Pașcani.

Related posts

Sensurile giratorii din zona noului centru comercial vor intra în execuție în prima parte a lunii iulie

Marius Parteni

Nume noi pe scenă la Zilele Oraşului! O fanfară şi patru artişti bonus din partea firmei organizatoare

Ema Roman

Cristești – Parc pentru tineret, Parc de joacă pentru copii și parcare pe spațiul din fața Primăriei

Carmen Bălăceanu
Încarcă...