News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Poliție

A încălcat măsura arestului la domiciliu, iar acum e după gratii

Un tânăr în vârstă de 19 ani din comuna Ceplenița a ajuns după gratii pentru că a încălcat măsura arestului la domiciliu.

 

Polițiștii Postului de PolițieCeplenița au depistat, în noaptea de 20/21 iulie anul curent pe raza comunei Ceplenița, într-un autoturism, un tânăr de 19 ani, din aceeași localitate, față de care Judecătoria Hîrlău a dispus măsura arestului la domiciliu, acesta fiind cercetat pentru comiterea unor infracțiuni de furt calificat și  conducerea unui autovehicul fără permis de conducere.

  

Întrucât polițiștii au constatat că tânărul  nu a respectat obligaţiile impuse,  a fost informată Judecătoria Hîrlău. La data de 28.07.2016, tânărul a fost prezentat instanței, iar judecătorul de cameră preliminară a dispus înlocuirea arestului la domiciliu cu măsura arestării preventive pentru o perioadă de 30 zile. În baza mandatului de arestare preventivă acesta a  a fost introdus în Arestul I.P.J. Iași.

 

 

Related posts

Bărbat decedat găsit pe marginea drumului județean ce tranzitează comuna Tătăruși

Marius Parteni

Un pastor baptist, care a avut în subordine și biserica din Pașcani, a fost condamnat de instanța americană pentru trei capete de acuzare

Redacția

O femeie de etnie romă, analfabetă, a fraierit statul de 235.000 de euro. Când a fost prinsă nu mai avea niciun leu

Redacția
Încarcă...