News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Poliție

Tragedie la Todirești! O fetiță de 7 ani a murit carbonizată în casa unui preot (Foto)

Un incendiu cumplit a ucis o fetiță de doar 7 ani, din satul Todirești. Tragedia s-a petrecut în jurul orelor 12.00, astăzi, la casa părintelui Ionuț Dascălu.

 

 

  

Conform datelor pe care le avem de la fața locului, incendiul a izbucnit de la o centrală termică pe lemne, situată într-o anexă a casei.

Două copile, vecine cu familia Dascălu, care nu era acasă, au mers să verifice focul. Din urmă venea și tatăl lor. În momentul în care au deschis ușa, centrala a explodat, iar flăcările au cuprins-o pe cea mai mică dintre ele. Cealaltă a reușit să scape, și a fugit spre casă.

La scurt timp, toți localnicii, împreună cu primarul, s-au alertat și au ajuns la casa părintelui, dar pentru fetița de doar 7 ani, era prea târziu. Între timp, Ionuț Dascălu și soția sa, au ajuns și ei acasă.

Trei autospeciale de la Pompieri, un echipaj Smurd și Poliția, au venit la fața locului pentru a interveni. Pompierii au spart geamurile și au pătruns în anexa care era deja făcută scrum. 

În paralel, polițiștii au deschis o anchetă și continuă cercetările.

Ionuț Dascălu a preluat, la începutul acestui an, parohia II de la biserica veche din Todireşti.

 

 

Related posts

GRUPARE INFRACŢIONALĂ SPECIALIZATĂ ÎN CONTRABANDĂ CU TUTUN, DESTRUCTURATĂ

Redacția

Un autocar cu pasageri a luat foc ieri seară la Moțca

Marius Parteni

Un soldat a fost jefuit de un cioban lângă o pășune din Ciohorăni. I-a furat până și plăcuța de identificare

Redacția
Încarcă...