News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Național

Titi Aur: În România, siguranţa rutieră nu există! Avem foarte mult sânge pe şosele, dar acest lucru nu este pe masa guvernanţilor. Fenomenul e scăpat de sub control / Avertismentul specialistului în conducere defensivă

Cunoscutul pilot de raliuri Titi Aur afirmă, în contextul ultimelor accidente rutiere grave cu maşini şi trotinete electrice, că în România siguranţa rutieră nu există şi că, deşi este „foarte mult sânge pe şosele”, acest lucru „nu este pe masa guvernanţilor”. „Fenomenul e scăpat de sub control”, avertizează specialistul în conducere defensivă, adăugând că atâta vreme cât „niciun partid, niciun guvern, nimeni nu este interesat de aceste aspecte”, se vor produce în continuare tragedii rutiere imense, transmite News.ro.

Urmărește cele mai noi producții video G4Media – articolul continuă mai jos –

„La noi, siguranţa rutieră nu există. Neexistând pe lista celor care ne conduc, circulaţia se derulează într-o junglă. Mai mult, a apărut trotineta electrică, care, odată cu telefonul mobil, cele două evoluţii tehnice extraordinare nu fac decât să aducă mai multe cauze din care avem accidente cu morţi şi răniţi grav. Telefonul mobil prin distragerile la care ne supune, fiind tentaţi să îl folosim, iar trotineta electrică prin faptul că este aproape nereglementată. În România, se prevede că trebuie să ai 14 ani şi să mergi pe carosabil. Punct. Altceva nu se prevede”, a declarat, joi, Titi Aur, la Digi 24, în contextul ultimelor două accidente cu trotinete electrice,

 » Citește continuarea pe pagina autorului

  

Related posts

Donald Trump se întâlnește luni cu premierul britanic Keir Starmer, la resortul său de golf din Scoția / Discuții despre comerț și Gaza pe agendă

Redacția

Noul selecționer al naționalei de baschet masculin a României

Redacția

ANPC a amendat Kaufland din cartierul Floreasca cu 45.000 de lei pentru mai multe nereguli

Redacția
Încarcă...