News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Internațional

The New York Times: Elon Musk evocă „Dosarele Epstein”, sursă de nesfârșite SPECULAȚII și conspirații, pentru a-l ataca pe Trump

Antreprenorul Elon Musk a recurs, în disputa cu președintele SUA, Donald Trump, la asocieri cu ”Dosarele Epstein”, sursă de nesfârșite speculații și conspirații, notează cotidianul The New York Times, argumentând că, în lipsa dovezilor, acuzațiile nu prea au importanță.

În ultimele luni, oficialii din cadrul Administrației Trump s-au confruntat cu presiuni intense din partea forțelor de extremă-dreapta și a activiștilor online pentru a publica așa-numitele ”Dosare Epstein” – documentele de investigație rămase din cazul de abuzuri sexuale care l-a vizat pe Jeffrey Epstein, multimilionarul care s-a sinucis într-o închisoare din New York în 2019.

Joi, Elon Musk, cel mai bogat om din lume, a declanșat o confruntare online cu președintele Trump, despre care a sugerat că ar figura în ”Dosarele Epstein” – o acuzație care ar implica o complicitate la faptele respective.

Dan Dungaciu: „Pozițiile ucrainenilor și rușilor la NEGOCIERI sunt complet opuse” Elon Musk sugerează că Donald Trump ar trebui pus sub acuzare în vederea DEMITERII

  

”Este momentul să arunc bomba cea cu adevărat mare. Donald Trump este în dosarele Epstein. Acesta este motivul pentru care nu au fost făcute publice”, a acuzat Elon Musk într-un mesaj postat pe platforma X.

Elon Musk nu a prezentat nicio dovadă, dar a specificat că ”adevărul va ieși curând la suprafață”.

 » Citește continuarea pe pagina autorului

Related posts

Poliția din Germania anchetează un grup de români care sunt suspectați de fraudă în domeniul asigurărilor

Redacția

Război Israel – Iran. Teheranul anunță: „Atacul nostru s-a ÎNCHEIAT!”

Redacția

Benjamin Netanyahu respinge crearea unui STAT palestinian/ „Va fi o platformă pentru a distruge Israelul”

Redacția
Încarcă...