RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Administrație

Suspiciuni de fraudă la un concurs organizat de Primăria Pașcani

Astăzi la Primăria Pașcani s-a desfășurat proba scrisă pentru concursul prin care urmează să fie angajați doi inspectori în cadrul Serviciului Buget Financiar Contabilitate. Concursul este pus sub semnul întrebării, în sensul că ar fi deja cunoscute numele celor interesați.

 

Astăzi dimineață, pe numărul de telefon al unui reporter de la Actualitatea Tv a fost trimis un mesaj prin care se atrăgea atenția că cele două posturi sunt cu dedicație, adică se știu deja câștigătorii. Este vorba despre candidatele Doina Buga și Eleonora Carmen Văideanu. Cele două ar fi persoanele care vor ocupa aceste funcții. ”La concursul pentru contabilitatea Primăriei se știe deja cine trebuie să intre. Buga, cu care Primăria a mai avut relații, și Văideanu”, scrie în conținutul acestuia.

  

La acest concurs mai sunt înscrişi alți doi candidați: Manole Diaconu și Elena Lăcrămioara Reftu. Rezultatele la proba scrisă vor fi făcute publice în decursul zilei de mâine.

În termen de cinci zile calendaristice urmează să se desfășoare și interviul. Reprezentanții administrației locale nu au putut fi contactați pentru a comenta informațiile.

Related posts

Sfaturi de la comisarii Protecţiei Consumatorului pentru Black Friday

Redacția

Managerul CLP EcoServ SRL și fostul administrator public și-au etalat noile achiziții auto!

Marius Parteni

Atenţionare de vreme rea în Moldova

Redacția
Încarcă...