News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Administrație

Șeful stației CF Pașcani suspectat că își luminează proprietatea pe banii pășcănenilor

 

 

Situație ciudată pe strada Ceferiștilor. Pe un stâlp de iluminat sunt montate două lămpi, din care doar una luminează când este pus în funcțiune iluminatul stradal. Situația iese foarte ușor în evidență, mai ales că lumina lămpii în stare de funcțiune luminează zona unde își ridică casă Radu Movileanu, șeful stației CF Pașcani.

  

 

 Cazul ne-a fost semnalat de locuitorii blocurilor din zona respectivă, supărați de tupeul celor care au aprobat situația. Ei ne-au trimis imagini foto și video la redacție pentru a-și susține afirmațiile. Pe acestea se vede că lampa dinspre proprietatea familiei Movileanu funcționează, în timp ce corpul de iluminat care bate spre stradă este defect.     

 L-am contactat astăzi pe Radu Movileanu pentru o oferi o explicație despre această situație, dar a fost imposibil. El recunoaște că beneficiază de lumină în curte de la rețeaua publică, dând vina pe angajații de la “E-on” că au montat lampa.

”Cei de la E-on au montat lampa! Bate și spre colțul blocului. Mare reclamație acum. Doar nu or fi de-ai mei de la CFR, că știi că s-au mutat aici toți șmecherii de acolo”, a spus Movileanu.

 După ce ne-am adresat șefilor Primăriei cu acest caz sesizat de cetățeni, Movileanu a revenit cu o explicație halucinantă, prin intermediul unui mesaj.”Cică a bătut vântul și a întors lampa!”, a scris acesta.

 Imaginile surprinse astăzi de reporterii noștri ridică mari semne de întrebare. Cea de-a doua lampă montată pe stâlp spre proprietatea lui Movileanu este racordată la rețeaua de iluminat. Pe respectiva suprafață de teren șeful stației CF își ridică o vilă.  

 Reprezentanții municipalității au susținut că vor face verificări în acest caz și că vor reveni cu explicații.

  

 

 

Related posts

Furnizarea apei potabile este întreruptă în suburbia Sodomeni

Redacția

Cui i-e frică de tronsonul montan al A8? CNAIR pare că se teme să recepţioneze studiul de fezabilitate

Redacția

De mâine, românii vor putea cere 25.000 lei de la stat pentru a-și lua panouri solare electrice

Redacția
Încarcă...