News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Social

”Sărăcia Distruge Omenia” , campanie lansată la nivel național, a ajuns la Târgu-Frumos

Mic News, o asociație nonguvernamentală de presă care  acționează în beneficiul copiilor cu afecţiuni grave şi ai celor care provin din medii defavorizate, a ajuns la Târgu-Frumos în cadrul campaniei ”Sărăcia Distruge Omenia” .

La Casa de Cultură „Garabet Ibrăileanu” a avut loc ieri un concert caritabil, muzică hio-hop și populară, iar banii strânși din vânzarea biletelor au fost folosiți în mod caritabil. Zeci de copii au primit și pachete cu dulciuri din partea asociației Mic News.

  

Asociația Mic News vine în sprijinul copiilor defavorizați din Târgu- Frumos . Am adus pachete pentru ei, și am organizat acest eveniment caritabil împreună cu un bun prieten, Andrei Daniel. Am primit mai multe apeluri la asociația noastră că aici în Târgu- Frumos sunt mai multe persoane defavorizate,” ne-a declarat Mihai Caldararu, reprezentantul Asociației Mic News.

Campania lansată la nivel național,”Sărăcia Distruge Omenia” sprijină familiile defavorizate.

 

 

Related posts

Primarul din Moțca în conflict, pe facebook, cu cetățenii care aruncă gunoaie în locuri nepermise: “Ești ceea ce lași în urmă”

Ema Roman

Noi reguli pentru obţinerea permiselor auto! De când intră în vigoare noile măsuri

Redacția

Propunere: Bani mai mulţi pentru tichete sociale, în această iarnă. Consiliul Local are ultimul cuvânt de spus

Ema Roman
Încarcă...