RCAST.NET
Național

Real Madrid, victorie în prelungiri cu FC Barcelona – Un nou episod spectaculos din El Clasico

Real Madrid și FC Barcelona au oferit duminică un nou duel spectaculos în derbiul Spaniei, încheiat cu scorul de 3-2 pentru formația lui Carlo Ancelotti, în etapa cu numărul 32 din LaLiga.

Jude Bellingham, Real MadridFoto: Joan Monfort / AP / Profimedia

Real Madrid – FC Barcelona 3-2, în LaLiga – Avans de 11 puncte pentru madrileni

Întâlnirea cu numărul 257 în cei peste 120 de ani de tradiție din El Clasico s-a decis în prelungiri, după un meci spectaculos.

Catalanii au deschis scorul pe Santiago Bernabeu după doar șase minute, când Lunin a ieșit pe sub minge la cornerul executat de Raphinha, iar Andreasc Chrstensen a marcat cu o lovitură de cap.

Vinicius Junior a egalat în minutul 18 dintr-un penalti acordat ușor la contactul dintre Lucas Vasquez și Cubarsi.

Tânărul Lamine Yamal a punctat și el zece minute mai târziu, dar golul a fost anulat de VAR pentru ofsaid.

Barcelona a trecut din nou în avantaj în minutul 69, când Fermin Lopez a profitat de respingerea aceluiași Lunin.

Doar patru minute a rezistat avantajul, până ca Lucas Vazquez să restabilească din nou egalitatea pe tabelă.