RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Național

Rafael Nadal, înfrângeri pe linie în noul sezon

​Rafael Nadal a pierdut și cel de-al doilea meci de simplu disputat în noul sezon competițional, fostul lider ATP fiind învins de australianul Alex De Minaur la United Cup.

Rafael NadalFoto: SAEED KHAN / AFP / Profimedia

La fel ca și în meciul cedat cu Cameron Norrie (din aceeași competiție), Rafa a început mai bine partida, a câștigat primul set, dar le-a cedat pe următoarele două.

  

După un 6-3 în favoarea sa, Rafa a cedat următoarele două manșe ale meciului cu De Minaur, scor 6-1, 7-5. Partida s-a întins pe durata a două ore și 43 de minute.

Locul doi mondial, Nadal a pierdut ambele partide jucate la simplu în actualul sezon, el fiind învins de Cameron Norrie și Alex De Minaur.

Cel mai spectaculos punct al partidei dintre Nadal și De Minaur.

Despre United Cup

Competiția se află la prima ediție și se desfășoară în Brisbane, Perth și Sydney. Se joacă pe hard, iar premiile totale sunt în valoare de $15 milioane.

La United Cup participă 18 echipe naționale, acestea fiind împărțite în șase grupe. Sunt cinci partide care se dispută în cadrul unei în

 » Citește continuarea pe pagina autorului

Related posts

România are nevoie de mai multe canale de comunicare cu administrația Trump, avertizează Kelemen Hunor

Redacția

Șeful AUR, George Simion, se pregătește să devină tată

Redacția

Partidul Socialist condus de premierul Edi Rama câștigă un al patrulea mandat consecutiv, istoric, în alegerile parlamentare din Albania, în detrimentul Partidului Democrat al lui Sali Berisha

Redacția
Încarcă...