RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Administrație

Primarul și-a serbat onomastica în Primărie. Instituția blocată după ora 14.00

Activitatea Primăriei Pașcani a fost întreruptă astăzi de la orele 14.00. Funcționarii publici și personalul contractual au fost invitați la ziua onomastică a primarului Dumitru Pantazi.

 

Acolo au ajuns și alți invitați, de la șefi ai instituțiilor subordonate, directori de școli și ai unor societăți comerciale. Primarul i-a cinstit pe toți cei care au ținut îi ureze La Mulți Ani, cu băutură și mâncare.

  

Nimeni dintre cei care nu au fost invitați nu au avut voie să intre în Primărie după ora 14.00. Intențiile jurnaliștilor noștri de a discuta cu edilul local după ora 14.00 au fost în zadar: ”Este un eveniment intern între colegi!”, a motivat Cristian Menegon, purtătorul de cuvânt al Primăriei Pașcani.

După ziua de astăzi, edilul local trebuie să meargă la Înalta Curte de Casație și Justiție, acolo unde mâine este programat un nou termen din dosarul AgroComplex Lunca SA, în care procurorii DNA l-au trimis în judecată.  

Related posts

Presiuni pentru preluarea Prest Serv Apa Pascani sub tutela ApaVital Iasi

Redacția

Bugetul pentru 2025 şi bugetul asigurărilor sociale, adoptate de Parlament

Redacția

S-a terminat canicula ! Cod galben de furtună în toată ţara!

Redacția
Încarcă...