News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Național

Popescu, despre faptul că liderul USR i-a cerut demisia din Guvern: Cioloş ar trebui să îi ceară demisia şi lui Macron. Şi în Franţa preţurile la energie sunt mari

„Dacian Cioloş poate ar trebui să îi ceară demisia şi domnului Macron, că şi acolo preţurile la energie sunt mari. Eu nu mai comentez ceea ce declară Dacian Cioloş”, a declarat Virgil Popescu, într-o conferinţă de presă susţinută marţi, la finalul şedinţei Executivului. 

Preşedintele USR Dacian Cioloş a afirmat, marţi, într-o conferinţă de presă, că ministrul Energiei, Virgil Popescu nu mai poate rămâne în funcţie după „atâtea bâlbe şi atâtea greşeli, cu efecte devastatoare asupra veniturilor cetăţenilor”.

De asemenea, deputatul USR Ionuţ Moşteanu a declarat, marţi pentru News.ro, că săptămâna viitoare, în prima zi a sesiunii legislative, formaţiunea pe care o reprezintă va depune moţiune simplă la adresa ministrului Energiei, Virgil Popescu, pe care

 » Citește continuarea pe pagina autorului

  

Related posts

Hamas publică o înregistrare video cu doi ostatici israelieni răpiţi la 7 octombrie

Redacția

​„Generalul de fier“ al Ucrainei a criticat instituțiile statului privind mobilizarea. „Trebuie să recunoaștem avantajul inamicului”

Redacția

Mama unei fetițe de 2 ani, sancţionată de poliţişti din cauza că micuța face zgomot în apartament

Redacția
Încarcă...