News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Național

Percheziții în două județe și în Capitală într-un dosar de furt de produse și bani din avioane. Prejudiciul este estimat la 800.000 de euro

12 percheziții vor avea loc astăzi într-un dosar de furt calificat din aeronave. 16 persoane sunt suspectate că ar fi sustras diferite produse comercializate pe parcursul zborurilor. Prejudiciul estimat este de aproximativ 800.000 de euro.

În ultimii trei ani, 16 persoane, angajați ai unei firme și complicii lor, ar fi furat parfumuri, ceasuri, mâncare, accesorii, produse personalizate și alte bunuri ce erau vândute în timpul zborurilor efectuate de o companie aeriană, dar și încasările provenite din vânzarea acestora.

Prejudiciul se ridică la aproape 800.000 de euro.

Polițiștii Direcției de Poliție Transporturi și ai Serviciului de Poliție Transporturi Aeriene „Henri Coandă”, sub supravegherea Parchetului de pe lângă Judecătoria Buftea, vor efectua 12 percheziții domiciliare în județele Ilfov și Prahova, dar și în București.

  

continuarea aici https://www.europafm.ro/perchezitii-furt-aeronave-prejudiciu-800000-euro/

Related posts

Adaos comercial afișat la raft. Clienții vor spune: „Ia uite nenorocitul, nu-i mai ajunge, se îmbogățește”

Redacția

Volkswagen ID.7: 941 de kilometri parcurși cu o singură încărcare

Redacția

BREAKING Raport al Departamentului de Stat al SUA: Investitorii americani s-au plâns atât de corupția guvernamentală, cât și de cea din mediul de afaceri / Corupția rămâne „răspândită” în România, iar condamnările sunt tot mai greu de obținut / O problemă

Redacția
Încarcă...