News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Administrație

Patinoarul din Parcul Peștișorul rămâne doar o idee până în prezent

Afară a nins, iar în locația unde autoritățile doresc să amenajeze un patinoar artificial zăpada trece de jumătate de metru. Lucrările la pregătirea acestuia, promis de autoritățile locale în bazinul mic din Parcul Peștișorul, au șanse să înceapă de săptămâna viitoare.

Anunțul aparține viceprimarului Vasile Axinte. Potrivit acestuia totul depinde și de starea vremii de afară. Mai exact, dacă va continua să ningă, proiectul va mai fi amânat o vreme.Contactat telefonic de reporterii noștri viceprimarul Axinte ne-a declarat că săptămâna viitoare din bazin va fi scoasă zăpada, va fi dat drumul apei, iar dacă temperaturile ce se vor înregistra afară vor fi scăzute se va forma și gheața.”Săptămâna viitoare vom scoate zăpada, după care vom da drumul apei. Sperăm să nu mai ningă, iar temperaturile să fie scăzute, astfel încât apa să înghețe”, ne-a declarat Vasile Axinte, viceprimarul Municipiului Pașcani.

 Citește și: {loadposition articlescategoryload}

  

Related posts

2,3 milioane de lei pentru renovarea Căminului Cultural din Luncă

Răzvan Grecu

Un consilier acuză ca banii pășcănenilor sunt cheltuiți fără sens: „De ce trebuie sa plătim pentru a repara patru motocoase, când cu aceeași sumă putem cumpăra șapte motocoase noi?!!”

Răzvan Grecu

Pașcaniul a primit finanțarea de 4 milioane de euro pentru achiziția a șase autobuze electrice și a unor stații de încărcare

Răzvan Grecu
Încarcă...