News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Sănătate

O pășcăneancă a încercat să se sinucidă cu pastile pentru epilepsie

O femeie în vârstă de 46 de ani a ajuns la spital după ce a încercat să se sinucidă cu pastile.

Pășcăneanca a ingerat voluntar 20 de comprimate de acid valproic, folosit în tratamentul epilepsiei. Femeia a fost adusă cu ambulanța în cursul zilei de ieri în Compartimentul Primiri Urgențe. Medicii i-au făcut spălături gastrice și perfuzii cu vitamine, apoi a fost transferată la Centrul de Toxicologie din Iași.

 Citește și: {loadposition articlescategoryload}

  

Related posts

Cum se va desfășura testarea națională pentru stabilirea gradului de imunizare la COVID. Vor fi testați aproape 30.000 de români

Redacția

Proiect unic în ţară de schimbare a stilului de viaţă. Vă veți putea înscrie pe bază de CV

Redacția

Pericolul din beci. Bărbat din Hărmănești intoxicat cu gaze de fermentație

Oana
Încarcă...