Reporterii NewsPascani au surprins imagini, imediat după violențele din centrul Pașcaniului, în care victimele povesteau polițiștilor cum au fost agresați. Este vorba despre un bărbat și două femei care au dat declarații către organele urmărire penală.
Din imagini reiese că mașina nu este înmatriculată în România și în urma focurilor de armă, trase cu un pistol cu bile, geamul din dreptul șoferului a fost spart.
Reamintim că la această oră principalul suspect este Ionuț Țăpoi, el fiind căutat de polițiștii pășcăneni.
„O persoană a folosit un pistol cu bile asupra altor trei pasageri aflați într-o mașină. Autorul este căutat acum de polițiști”, ne-a declarat Anca Vijiiac, purtătorul de cuvânt al IPJ Iași.
Ionuț Țăpoi a fost, în trecut, implicat în mai multe scandaluri soldate cu violențe. În 2013 acesta a atacat, împreună cu alți doi prieteni, un afacerist local în fața casei sale, iar în 2015 a fost arestat preventiv pentru 30 de zile după ce a bătut alte două persoane ce i-ar fi datorat sume de bani.
Vezi aici imagini de la fața locului.


