News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Național

Ministrul Mediului anunță că nu demisionează din funcție și acuză PSD de blat cu AUR: „Nu voi ceda în faţa presiunii”

Ministrul Mediului, Diana Buzoianu, a declarat joi, 11 decembrie, că nu va demisiona din funcţie, în ciuda presiunii puse „din sfera PSD şi AUR”.

Diana Buzoianu/FOTO: Gov.ro

Diana Buzoianu/FOTO: Gov.ro

„Am văzut presiunea care este pusă din sfera PSD şi AUR şi nu voi ceda în fața presiunii”, a spus ministrul Mediului, Diana Buzoianu, întrebată la Europa FM dacă va demisiona, în urma scandalului apei potabile.

  

PSD a ieșit public şi a zis că, dacă vom avea vreo moţiune, o vom vota. În 24 de ore, AUR s-a executat şi au avut o moțiune. Este efectiv de domeniul evidenței, adică nu există vreun dubiu în acest sens”, a afirmat Buzoianu.

Ea a precizat că, dacă PSD ar fi depus moțiune împotriva sa, era mai asumat.

„Adică de ce să o mai pui prin interpuși? Măcar aveau curajul să facă asta asumat. În orice caz, şi dacă vor vota, şi dacă nu vor vota această moţiune, ideea că PSD poate să şantajeze miniştri din coaliţie, dacă nu le convine ce reforme fac oamenii respectivi,

 » Citește continuarea pe pagina autorului

Related posts

Fostul deputat moldovean Artur Reşetnikov, reţinut într-un dosar de corupţie, a intrat în greva foamei

Redacția

O singură scanare cerebrală poate dezvălui cât de repede îmbătrânești

Redacția

Elena Lasconi a fost mazilită de USR, dar candidatura sa are o miză imensă în continuare. Cum face jocurile pentru finala prezidențială – ANALIZĂ

Redacția
Încarcă...