News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Național

Mike Tyson spune că nu-și mai amintește aproape nimic din meciul de box cu Jake Paul. „Îmi amintesc prima rundă, când am revenit bine”

La aproape o lună după ce a pierdut prin decizie unanimă în faţa youtuberului american Jake Paul, Mike Tyson a vorbit la Fox Sports Radio despre meci, deşi a recunoscut că nu îşi aminteşte prea multe despre acesta, informează news.ro.

Amânat iniţial din cauza problemelor sale de sănătate (ulcer gastroduodenal), meciul profesionist împotriva lui Jake Paul a avut loc pe 16 noiembrie în Texas (SUA).

Învins prin decizie unanimă, Tyson declarase că „nu regretă că a urcat în ring pentru ultima oară”.

Chiar dacă nu a suferit vreun KO în timpul celor opt runde de două minute, Mike Tyson a încasat o mulţime de lovituri… care şi-au lăsat amprenta. „Nu-mi amintesc prea multe din acea luptă, am pierdut un pic urma. Singurul lucru pe care mi-l amintesc este prima rundă, când am revenit bine. A doua zi, mi-am amintit că Jake s-a înclinat respectuos (în ultimele secunde ale luptei). Asta e tot ce-mi amintesc”, a declarat Tyson la Fox Sports Radio.

  

Integritatea fizică a multiplului campion mondial al greilor a fost mult timp subiect de dezbatere cu ocazia acestei lupte, iar regulile au fost oarecum adaptate, cu obligaţia de a purta mănuşi mai căptuşite şi o confruntare mai scurtă,

 » Citește continuarea pe pagina autorului

Related posts

Astronomii au descoperit sute de găuri negre „ascunse” în Univers. Câte alte miliarde ar mai putea exista?

Redacția

Polonia ar putea părăsi Uniunea Europeană “mai repede decât se crede”

Redacția

Noua Zeelandă pune capăt carantinei în oraşul Auckland şi îşi abandonează strategia „zero COVID”

Redacția
Încarcă...