Național

Liga 1: UTA Arad vs FCSB 1-1 / Ianis Stoica a egalat pentru oaspeți în prelungiri

FCSB a smuls in extremis un egal la Arad, scor 1-1 cu UTA, după ce Ianis Stoica a marcat în prelungiri. Meciul a contat pentru etapa a treia din Liga 1.

Ubbink (’20) a deschis scorul pentru UTA, în timp ce Stoica (’90+1) a egalat pentru FCSB.

Au evoluat echipele:

UTA Arad: Fl. Iacob – Vukcevici, Erico, Medimorec, Şliakov – Antal (Roger ’56), Batha, Passaglia (Vorobjovas ’56), Ubbink (Bustea ’89) – Dangubici (Hora ’69), Miculescu. Antrenor Laszlo Balint;

FCSB: Straton – Haruţ, A. Creţu, I. Cristea (V. Creţu ’34), S. Şerban – Moruţan, Ov. Popescu (Fl. Coman ’46), Oaidă (Olaru ’34) – Oct. Popescu (I. Stoica ’74), Dumiter (Cordea ’34), Fl. Tănase. Antrenor Dinu Todoran.