News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Național

FOTO – VW ID.7 atinge un nou record de autonomie și se apropie de 1.000 km

FOTO – VW ID.7 atinge un nou record de autonomie și se apropie de 1.000 km

VW ID.7 / Sursă: profit.ro

Un test de fabrică, realizat de piloții Volkswagen pe circuitul oval din Nardo, a reușit să atingă o performanță aproape de necrezut pentru modelul VW ID.7, care are o autonomie oficială de 709 km.

Volkswagen ID.7, cel mai nou model electric lansat de constructorul german, a depășit cu aproximativ o treime autonomia declarată oficial de companie, 709 km, conform standardului de măsurare WLTP.

  

Rezultatul vine la câteva luni după ce într-un alt test, independent, mașina reușise să depășească cu circa 100 km autonomia oficială, atingând o distanță de 794 km cu o singură încărcare a bateriei. Și de această dată, mașina care a parcurs traseul a fost un ID.7 Pro S, o versiune de top care este echipată cu o baterie de 86 kWh și are un motor de 286 CP și care are un coeficient aerodinamic de 0,23.

Citește mai mult pe Profit.ro

 » Citește continuarea pe pagina autorului

Related posts

Franța: Peste 90.000 de noi cazuri de Covid-19, înregistrate în 24 de ore

Redacția

VIDEO Gest controversat făcut de Ligia Deca, noul ministru al Educației, la depunerea jurământului în fața președintelui Iohannis 

Redacția

USR, în plin război contra DNA, sesizează Comisia Europeană pe tema dosarului privind vaccinurile anti-COVID-19. PSD: O aberație sinistră

Redacția
Încarcă...