RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Național

Fost șef în ANAF: Măsurile de forță ale Fiscului sunt orientate prea mult către cei care își plătesc taxele. „Au impresia că sunt vânați pentru orice greșeală”

Fost șef în ANAF: Măsurile de forță ale Fiscului sunt orientate prea mult către cei care își plătesc taxele. „Au impresia că sunt vânați pentru orice greșeală” Fost șef în ANAF: Măsurile de forță ale Fiscului sunt orientate prea mult către cei care își plătesc taxele. „Au impresia că sunt vânați pentru orice greșeală”

ANAF Inquam Photos / Octav Ganea

Controlul fiscal și executarea silită, două dintre măsurile de forță ale ANAF, sunt orientate într-o proporție prea mare către contribuabilii de bună credință care își declară și își plătesc voluntar obligațiile fiscale, susține un fost vicepreședinte ANAF și director general în Ministerul Finanțelor.

Citește mai departe pe StartupCafe.ro.

  

 » Citește continuarea pe pagina autorului

Related posts

Berlinezii au respins, la referendum, adoptarea unor obiective climatice mai ambiţioase

Redacția

Peste 3.200 de persoane s-au vaccinat antiCovid de Crăciun

Redacția

Ciolacu, după rezoluția PE: Sunt îngrijorat de abținerile reprezentanților din grupul Renew și de la PPE

Redacția
Încarcă...