News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Național

Ciolacu: Am trimis o propunere la toţi liderii de partide care au participat la alegerile de la Sectorul 1 să acționăm comun juridic şi să strângem semnăturile pentru refendum

Liderul PSD, Marcel Ciolacu, declară că a trimis o propunere către liderii tuturor formaţiunilor politice care au participat la alegerile locale pentru Primăria Sectorului 1 al Capitalei, pentru ca aceştia să acţioneze în comun din punct de vedere juridic şi pentru strângerea de semnături în vederea demiterii primarului Clotilde Armand. Ciolacu anunţă intenţia PSD de a depune plângere penală pe numele prefectului Capitalei, „să vedem cu ce drept prelungeşte stările de alertă şi cu drept a dat această stare de alertă provocată de primarul în funcţie”.

”Eu, astăzi, am trimis un acord, un draft, o propunere de acord la toţi liderii de partide care au participat la alegerile de la Sectorul 1, să avem o colaborare cu toţii, atât ca reprezentare juridică, cât şi să ne strângem semnăturile pentru a face referendum. (…) Eu am întins o mână către toate partidele politice, pentru că nu a fost viciat rezultatul numai al Partidului Social Democrat, au fost viciate toate rezultatele. Le amintesc celor de la PMP că pentru 2.000 de voturi nu au intrat în Parlament”, a afirmat Marcel Ciolacu, duminică seară, la România TV.

El a menţionat că în cadrul campaniei de strângere de semnături pentru organizarea unui referendum de demitere a primarului Clotilde Armand au fost strânse aproape 20.000.

 » Citește continuarea pe pagina autorului

  

Related posts

VIDEO INTERVIU Ce înseamnă banking 1:1? Andra Ion, Raiffeisen Bank România: Putem să facem mai multe cu banii noștri

Redacția

Constanţa: Scurgeri de gaz dintr-un vagon cu gaz lichefiat în Gara Saligny

Redacția

Ucraina: Pentru Scholz, Macron și Biden, decizia Rusiei „nu va rămâne fără răspuns”

Redacția
Încarcă...