RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Național

Băsescu cere desființarea Coaliției și-l atacă pe Grindeanu: „Crede că obligația lui e să servească doar PSD”

Fostul președinte Traian Băsescu a afirmat, duminică seară, că un guvern minoritar „nu poate funcționa” și susține că adevărata problemă nu este Ilie Bolojan, ci liderul PSD, Sorin Grindeanu, pe care îl acuză că pune partidul înaintea interesului național.

Traian Băsescu se salută cu Ilie Bolojan FOTO Mediafax

Traian Băsescu se salută cu Ilie Bolojan FOTO Mediafax

Traian Băsescu a declarat că actualul guvern „are viață lungă, pentru că asta este alianța”, însă a avertizat că România se află „într-un moment de mare dificultate”. În opinia sa, Sorin Grindeanu nu ar înțelege gravitatea situației economice și politice.

  

„Marea problemă nu e Bolojan, ci Grindeanu, care nici nu înțelege că țara e într-un moment de mare dificultate. Grindeanu nu e capabil să vadă și el e disperat să-și mențină funcția de președinte, care nu știu la ce îi folosește”, a spus fostul șef al statului la Digi 24.

Băsescu l-a acuzat pe liderul PSD că își asumă rolul de a servi exclusiv partidul și „clientela PSD”, ignorând interesul public. „El crede că obligația lui e să servească doar PSD. Are obligația să servească și țara asta”,

 » Citește continuarea pe pagina autorului

Related posts

CM Handbal (f): Norvegia și Suedia, victorii în grupa României / Slovenia, surpriza zilei (Rezultate)

Redacția

4 zile de telemuncă pentru părinții care au copii sub 8 ani, proiect adoptat de Senat

Redacția

Un mozaic roman cu scene din Războiul Troian ce nu sunt reprezentate în Iliada, descoperit în Marea Britanie

Redacția
Încarcă...