RCAST.NET
Sport

Cinste ei! O sportivă din Mogoşeşti Siret este câştigătoarea Cupei Unirii la Box – ediţia cu numărul 7

O adolescentă din Mogoşeşti Siret a câştigat Cupa Unirii la Box, ediţia 2018. Evenimentul sportiv a avut loc la finalul lunii ianuarie. Sportiva se numeşte Ana-Maria Hârţan şi a fost susţinută necondiţionat de primarul comunei din care face parte.

Evenimentul  Gala de Box Cupa Unirii  se află la ediţia cu numărul VII şi a avut loc la Iaşi.

Ana-Maria Hâţan din Mogoşeşti Siret a făcut un meci de excepţie, câştigând prin abandon în prima rundă la categoria 54 de kg cu Ioniță Gabriela legitimată la C.S.Nicolina Iaşi.