RCAST.NET
Național

VIDEO SuperLiga: Universitatea Craiova câștigă derbiul Olteniei – Debut nereușit pentru Nicolo Napoli

Derbiul orașului Craiova dintre FCU și Universitatea a fost câștigat de echipa antrenată de Ivaylo Petev, scor 2-1, după o întoarcere de scor în repriza secundă.

Universitatea CraiovaFoto: Razvan Pasarica/SPORT PICTURES / imago sportfotodienst / Profimedia

U Craiova 1948 – Universitatea Craiova 1-2, în runda XXX a SuperLigii

Revenirea lui Nicolo Napoli pe banca celor de la U Craiova 1948 nu a fost de bun augur pentru elevii săi.

După o primă repriză echilibrată, ritmul s-a rupt în prelungiri, când Aurelian Chițu a înscris în poarta goală, în urma unei respingeri greșite a lui Căpățînă.

Universitatea a forțat egalarea, care a venit în minutul 70 de la Alexandru Mitriță, cu un lob de efect de la marginea careului peste portarul Popa.

Șapte minute mai târziu, Ștefan Baiaram a înscris golul victoriei cu o lovitură de cap, din centrarea lui Cîmpanu.

Rezultatul o menține pe Universitatea Craiova în lupta pentru primele locuri și va începe play-off-ul la șapte puncte de liderul FCSB.

Click pe numele jucătorilor pentru a vedea golurile.