Național

VIDEO Barcelona, victorie dramatică în minutul 93 pe terenul Valenciei

După rușinea suferită pe Camp Nou, când a pierdut la scor de neprezentare în fața celor de la Bayern Munchen (0-3), Barcelona a găsit în cele din urmă drumul spre succes pe Mestalla, în meciul cu Valencia, pe care catalanii l-au câștigat la limită, cu scorul de 1-0.

Robert LewandowskiFoto: Jose Breton/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

Formația antrenată de Xavi Hernandez a dat lovitura în al treilea minut de prelungire prin Robert Lewandowski. Valencia a avut un gol anulat pentru un henț.

Click pe Watch on YouTube pentru a vedea rezumatul partidei dintre Valencia și FC Barcelona

Atletico Madrid și Sevilla, înfrângeri în etapa cu numărul 12 din La Liga

Meciul de coșmar cu Bayer 04 Leverkusen, din UEFA Champions League, a lăsat urme adânci în moralul celor de la Atletico Madrid.

Băieții lui Simeone au pierdut în campionat, pe Estadio Nuevo Mirandilla, cu Cadiz, scor 2-3.

Sevilla rămâne și după această etapă fără victorie pe teren propriu în La Liga Santander, asta după ce andaluzii au pierdut în fața celor de la Rayo Vallecano, scor 0-1.