News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Național

Victor Ponta spune că a jucat golf cu Donald Trump: „Ne-am întâlnit şi seara la cină”

Victor Ponta, deputat PSD, a afirmat că a jucat golf cu președintele american Donald Trump şi că s-a întâlnit la cină cu acesta, în cadrul vizitei recente pe care a făcut-o la Mar-a-Lago.

Ponta a fost prezent la ceremonia de inaugurare a lui Donald Trump Foto: Victor Ponta/Facebook

Ponta a fost prezent la ceremonia de inaugurare a lui Donald Trump Foto: Victor Ponta/Facebook

Victor Ponta a fost întrebat, sâmbătă, la emisiunea Insider Politic de la Prima TV, dacă s-a întâlnit cu Donald Trump în vizitele făcute recent în Statele Unite.

  

Ne-am întâlnit şi seara la cină. Au fost două cine. Vorbim de Mar-a-Lago. Şi la terenul de golf, da, am jucat cu Donald Trump”, a precizat Ponta.

Întrebat dacă este mai bun la golf decât Donald Trump, Victor Ponta a răspuns:  „Niciodată. Doamne fereşte! Domnul Iohannis este cel mai bun la golf”.

Ponta a fost întrebat apoi dacă a jucat golf şi cu preşedintele Klaus Iohannis.  

Nu, nu. Eram răutăcios (n.r. referitor la comparația cu Iohannis). E o altă lume şi un alt mod de a face politică. Şi, da, America va conduce lumea din care noi facem parte şi în care trebuie să rămânem,

 » Citește continuarea pe pagina autorului

Related posts

Ce crede Mircea Geoană despre vizita lui Viktor Orban în Rusia: „Cu vizite sau fără vizite, condițiile politice pentru o soluționare politică nu s-au întrunit”

Redacția

VIDEO Operațiunea Citadel: Forțele speciale ucrainene aruncă în aer o platformă de foraj din Marea Neagră folosită de Rusia pentru a spori raza de acțiune a dronelor sale

Redacția

Amenzi de 12.000 de lei la Spitalul din Sibiu, după dezvăluirile cutremurătoare privind pacienții COVID legați de pat

Redacția
Încarcă...