News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Național

Vicepremierul Kelemen Hunor, întâlnire cu ambasadoarea SUA, Kathleen Kavalec/ Cei doi au discutat despre situaţia de securitate din regiune şi consolidarea relaţiilor economice

Liderul UDMR, vicepremierul Kelemen Hunor, s-a întâlnit, luni, cu ambasadorul SUA la Bucureşti, Kathleen Kavalec şi au discutat despre situaţia de securitate din regiune şi consolidarea relaţiilor economice, transmite News.ro.

”La sfârşitul anului trecut şi-a început misiunea la Bucureşti noul ambasador al Statelor Unite ale Americii, Kathleen Kavalec, pe care am primit-o, luni, la Guvern. În cadrul întâlnirii am discutat despre războiul ruso-ucrainean, despre cooperarea româno-americană în domeniul securităţii în regiune şi în aripa estică a NATO”, a scris, luni, pe Facebook, Kelemen Hunor.

Acesta a menţionat că s-a mai discutat despre exploatarea rezervelor de petrol ş

 » Citește continuarea pe pagina autorului

  

Related posts

Spitalul Judeţean de Urgenţă Satu Mare, centru de testare pentru coronavirus

Redacția

CJUE a respins plângerea eurodeputatului Eugen Tomac cu privire la refuzul primirii României în Schengen

Redacția

Eduard Novak a prezentat strategia pentru sport: Dorim să intervenim, să ajungem ca în 10 ani copiii să aibă 3-4 ore de educaţie fizică

Redacția
Încarcă...