News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Național

Universitatea Craiova a fost învinsă de Rakow la debutul în Conference League

Echipa poloneză Rakow Czestochowa a dispus joi seara, pe teren propriu, scor 2-0, de formaţia Universitatea Craiova, în prima etapă a grupei Conference League. Oltenii au jucat în zece din minutul 53.

Prima repriză a meciului de la Sosnowiec a fost dominată de gazde, care au atacat poarta lui Isenko încă din start. Jonathan Brunes a cerut penalti în minutul 10, la intervenţia lui Screciu, dar arbitrul nu a acordat nimic, apoi acelaşi Brunes a şutat. Însă Adrian Rus a reuşit să respingă, în minutul 32.

Românul de la Rakow, Racoviţan, a fost aproape de gol în minutul 33, în timp ce singura oportunitate pentru elevii lui Rădoi a apărut la şutul pe lângă poartă a lui Baiaram.

Imediat după pauză Pienko a deschis scorul printre picioarele lui Isenko, în minutul 47, pentru ca şase minute mai târziu Screciu să îl faulteze pe Brunes şi, după verificarea VAR, românul a primit cartonaş roşu, fiind eliminat.

  

Isenko a respins şutul lui Ameyaw, în minutul 63, iar în minutul 80 Oskar Repka a majorat avantajul polonezilor. Acesta a fost şi scorul final, Rakow – Universitatea Craiova 2-0 şi oltenii debutează cu înfrângere în Conference League.

 » Citește continuarea pe pagina autorului

Related posts

Consiliul Concurenței investighează Profi pentru posibile practici neloiale, după ce HotNews.ro a scris cum a scos din magazine un producător local

Redacția

Surse. Coaliţia a stabilit un mecanism de compensare parţială a preţului la pompă al carburanţilor, pe o perioadă de 3 luni / Guvernul va avea joi şedinţă

Redacția

Medvedev, o nouă amenințare: Dacă Statele Unite doresc înfrângerea Rusiei în Ucraina, atunci avem dreptul să ne apărăm cu orice armă, inclusiv cea nucleară

Redacția
Încarcă...