News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Național

Universitatea Craiova a anunțat despărțirea de jucătorul cu peste 250 de meciuri în Serie A

Jasmin Kurtic sosea la Universitatea Craiova în august 2023, după ce se despărțise de Parma Calcio, însă jucătorul cu 89 de selecții și două goluri la naționala Sloveniei nu a rezistat decât cinci luni la echipa din Bănie.

Jasmin KurticFoto: Flaviu Buboi/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

Universitatea Craiova a încheiat socotelile cu Jasmin Kurtic

  

Cu aproape 300 de meciuri în primul eșalon al fotbalului italian, Jasmin Kurtic a fost prezentat ca o adevărată lovitură de mercato la Universitatea Craiova.

Cu 89 de selecții și două goluri la naționala Sloveniei, fotbalistul se despărțise de Parma după doar câteva luni și sosea în Bănie cu obiective mari.

Din păcate, slovenul nu a confirmat și după doar cinci luni s-a despărțit de formația antrenată în prezent de Ivaylo Petev.

„OFICIAL | Universitatea Craiova și mijlocașul sloven Jasmin Kurtic au hotărât astăzi, de comun acord, rezilierea contractului. Mult succes în continuare!” – se arată în comunicatul oficial al clubului.

 » Citește continuarea pe pagina autorului

Related posts

Un TIR cu 436 de oi s-a răsturnat pe DN1A, pe sensul din Brașov spre Ploiești/ Șoferul nu era băut

Redacția

Ciucă a destăinuit intențiile PNL pentru alegeri și următoarea guvernare

Redacția

New York Times: Putin a grațiat în secret un prizonier rus pentru a lupta pe frontul din Ucraina

Redacția
Încarcă...