În urma evenimentelor rutiere ce au avut loc pe trecerea de pietoni de pe strada Ștefan cel Mare din dreptul Școlii ”Iordachi Cantacuzino”, autoritățile locale au luat măsuri prin Poliția Locală.
Mai exact, un agent al Poliției Locale dirijează zilnic traficul și pietonii, în special la orele când elevii ies de la școală, iar zona este foarte aglomerată.
Menționăm faptul că ieri în jurul orei 11.00 două fetițe de 8 ani ce ieșeau de la școală și au vrut să traverseze strada pe trecerea de pietoni, au fost lovite de un autoturism marca Dacia Logan ce era condus de un tânăr din municipiu.
Din fericire, cele două copile au scăpat doar cu câteva zgârieturi și o sperietură zdravănă.
Citește și {loadposition articlescategoryload} – Shortcut


