RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Internațional

Traficul feroviar din Marea Britanie, PERTURBAT din cauza unei defecțiuni la sistemul radio de la bordul trenurilor

În Marea Britanie, traficul feroviar se confruntă cu perturbări pe diferite rute din cauza unei defecțiuni la sistemul radio „GSMR” de la bordul trenurilor.

Sistemul radio „GSMR” de la bordul trenurilor permite comunicarea între mecanicii de locomotivă și operatorii de semnalizare. Această problemă este în curs de investigare, au declarat reprezentanții National Rail, scrie The Guardian.

La nivelul întregii rețele feroviare, trenurile sunt nevoite să își înceapă călătoriile mai târziu din cauza defecțiunii. Reprezentanții National Rail au mai declarat că unele curse de tren ar putea fi, de asemenea, anulate sau suferi modificări.

Pasagerii sunt rugați să verifice dacă există întârzieri înainte de călătorie, să aloce timp suplimentar pentru călătoria lor și să monitorizeze panourile cu informații în direct.

  

Foto: Profimedia

CITIȚI ȘI:

Intra pe canalul GANDUL de Whatsapp!  » Citește continuarea pe pagina autorului

Related posts

Ar putea europenii să accepte cedări teritoriale în Ucraina? SEMNALUL dat de liderii europeni înaintea întâlnirii Trump-Putin!

Redacția

România scade indemnizația de creștere a copilului, Polonia vrea eliminarea completă a impozitelor. “Trebuie să găsim bani pentru familiile poloneze!”

Redacția

ANALIZĂ: Cine e omul care preia puterea de la PUTIN dacă acesta „dispare”? O femeie, printre cei bine plasați

Redacția
Încarcă...