Tânărul de 19 ani care sâmbătă dimineaţa a accidentat cu autoturismul un grup de opt turişti în staţiunea 2 Mai a fost reţinut de polițiști pentru 24 de ore, urmând să fie propus pentru arest preventiv.
Tânărul este cercetat pentru ucidere din culpă, vătămare corporală din culpă, părăsirea locului accidentului şi conducerea unui vehicul sub influenţa alcoolului sau a altor substanţe.
În urma accidentului, doi tineri au murit, iar alţi trei au fost răniţi.
Testele rapide făcute pentru detectarea substanţelor stupefiante au arătat că el consumase cocaină, amfetamină şi metamfeta
» Citește continuarea pe pagina autorului


